Üç milyondan fazla öğrencinin başvuru yaptığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları açıklandı. Üniversite tercihlerinin hangi tarihler arasında yapılacağı henüz belli değil. Koronavirüs salgını nedeniyle üniversitelerin online olarak düzenlediği tanıtım günleri ise yeni normalle birlikte yerleşkelere taşındı. Beykent Üniversitesi’nin 2022 – 2023 öğretim yılı için düzenlediği tercih ve tanıtım günleri 5 Ağustos’a kadar devam edecek.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) puan hesaplama sisteminin değişmesiyle birlikte bu yıl sınav başvurularında önemli bir artış meydana geldi. YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından aday öğrenciler ve aileleri için üniversite arayışı başladı. Üniversiteler düzenledikleri tercih ve tanıtım günleri ile birlikte öğrencilere ve ailelerine kapılarını açıyor. Beykent Üniversitesi rehberlik uzmanları, alanında uzman tanıtım ekibi ve akademisyenleri ile tercih süreci kapsamındaki aday öğrencilere, en doğru tercihi yapmaları konusunda destek vererek bölümler hakkında detaylı bilgi veriyor.

ÖĞRENCİLER BİLGİLENDİRİLECEK

25’inci yılını kutlayan Beykent Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, Ayazağa, Beylikdüzü, Hadımköy, Taksim yerleşkelerinde tercih ve tanıtım günlerinin başladığı, aday öğrencilerin, uzmanlar tarafından üniversitenin tarihi, yerleşkeleri, taban puanları, laboratuvarları, bursları, iş imkânları, sosyal aktiviteleri, araştırma merkezleri, kütüphaneleri, öğrenci kulüpleri, değişim programları gibi birçok konuda bilgilendirileceği bildirildi.

Share:

administrator

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir