NASA-JPL mühendisleri tarafından geliştirilen ‘‘The JPL Annual Invention Challenge’’ Türkiye etabı Doğuş Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.  5 farklı lastik topunu kurallarda tanımı yapılmış hedeflere atabilecek bir cihaz tasarlama ve bu aletle hedeflere başarılı atışları en kısa sürede yapmayı amaçlayan görevde, ortaöğretim öğrencileri kıyasıya yarıştı.

NASA-Jet Propulsion Laboratory (JPL) mühendisleri tarafından geliştirilen ‘‘The JPL Annual Invention Challenge’ 2022 İstanbul Buluş Şenliği son buldu. Doğuş Üniversitesi ve Özdisan tarafından gerçekleştirilen etkinliğinin kazananı ise Türkiye 1’inciliği ve ‘En Yaratıcı Tasarım Ödülü’ ile Çevre Lisesi öğrencileri oldu.

5 farklı lastik topunu kurallarda tanımı yapılmış hedeflere atabilecek bir cihaz tasarlama ve bu aletle hedeflere başarılı atışları en kısa sürede yapmayı amaçlayan görevde, Lise Proje Kulübü öğrencileri, 2.25 saniyede görevi yerine getirerek hem Türkiye 1’incisi, hem de tasarladıkları cihaz ile en yaratıcı tasarım ödülünün sahibi oldu.

Share:

administrator

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir