Türkiye genelinde düzenlenen 20. Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması’nın kazananları belli oldu.

Yaklaşık 1000 öğrencinin yarıştığı ve LODER (Lojistik Derneği) ile MARS Lojistik tarafından organize edilen 20. Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması sonuçlandı. Uzman akademisyenler ve sektör temsilcilerinden oluşan jüri tarafından değerlendirilen öğrencilerden toplam 15 öğrenci finale kaldı.

A Kategorisi birincisi Kafkas Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü öğrencileri, B Kategorisi birincisi Marmara Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü öğrencileri, C Kategorisinde ise birinciliği İzmir Kavram Meslek Yüksek Okulu Lojistik Programı öğrencileri Melike Sedef Bozdoğan, Kayra Acar ve Gamze Burguoğlu kazandı.

Lojistik alanında bilgi, beceri, analitik düşünme ve bütünsel bakış açısının ön planda tutulduğu yarışmada elde edilen bu başarının önemine dikkat çeken İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Derman Küçükaltan, öğrencilerin iş hayatlarında da aynı başarı grafiğini sürdüreceklerine inandığını belirterek, gelecekteki başarılarının devamını diledi.

Share:

administrator

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir