İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Doğuş Üniversitesi arasında İstanbul’da yer alan tüm lise öğrencilerine yönelik yarışma düzenlendi. İki farklı temada düzenlenen “farkındalık” yarışmasının kazananları belli oldu.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Doğuş Üniversitesi arasında İstanbul’da yer alan tüm lise öğrencilerine yönelik düzenlendiği “farkındalık” yarışmasının kazananları oldu. ”Birlikte Güçlüyüz” Kadına Yönelik Şiddeti Önleme ve Farkındalık Yaratma ile ”Farkındayız” Madde Bağımlılığının Önlenmesi ve Farkındalık Yaratma temasıyla düzenlenen yarışman en iyi resim, karikatür ve afiş kategorilerinde gerçekleştirildi.

Tüm ilçe müdürlükleri kendi içinde kurduğu komisyonlarla birinci seçilen eseri, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderdi. İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı şubeler resim öğretmenleri ile kurduğu komisyonlar ile ilçelerden gelen eserleri değerlendirerek birinci, ikinci ve üçüncü olan eserleri belirledi. İlk üç yarışmacı arasında yer alana öğrencilere ödülleri Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Gülşen Özer, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şubesinden Hüsna Aşut ve Doğuş Üniversitesi Tanıtım Koordinatörü Ergin Sarar tarafından verildi.

Ödül kazanan öğrenciler ise şu şekilde listelendi:

Madde Bağımlılığı Yarışması kazananları;

Duru EROĞLU-Validebağ Fen Lisesi-Üsküdar

Elif Üner-Boğaziçi AİHL-Beykoz

İnci Saracık-Bahçelievler İTO BİLSEM-Bahçelievler

Kadıına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Yarışması kazananları;

Zeynep Tarun-Yıldız Ahmet Arayıcı Al-Kartal

Yargın Baydar-Hüseyin Rahmi Güryanan Mtal-Adalar

Sıla Özçelik-Ortaköy Zübeyde Hanım Ml-Beşiktaş

Share:

administrator

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir